Płyta gramofonowa: Missa Papae Wojtyła

Missa Papae Wojtyła

Jest jedną z ponad dwudziestu płyt gramofonowych i kaset magnetofonowych o różnych tematach jakie wydałem w latach 80–tych ubiegłego stulecia poza granicami kraju (1979 – 1988). Na wielu z nich zostały utrwalone kolorowe zdjęcia wraz z żywym głosem Ojca św. Jana Pawła II, które dotyczyły historycznych spotkań Karola Wojtyły z Polakami.

Wszystkie z nich, w wielu tysiącach egzemplarzy, były oficjalnie przesyłane albo potajemnie przemycane do Polski.

Muzyka KYRIE
Muzyka GLORIA

Kyrie Gloria Sanctus Agnus Dei

W hołdzie Karolowi Wojtyle, Ojcu św. Janowi Pawłowi II, papieżowi z rodu Polaków.

Koncertowa kompozycja muzyki poważnej, w której stałe części mszy św., w języku łacińskim, wykonują soliści, chór mieszany, perkusja i orkiestra symfoniczna. Słuchamy nagrania, które miało miejsce w nowo wybudowanej świątyni Arka Pana w Nowej Hucie koło Krakowa, późną jesienią w 1979 roku. Należy tutaj przypomnieć, że Karol Wojtyła, jako duszpasterz archidiecezji krakowskiej, musiał spierać się z władzami komunistycznymi, które nie godziły się na budowę świątyni w Nowej Hucie. Albowiem Nowa Huta miała być robotniczym miastem bez Boga, chlubą ateistycznej ideologii Polaków – komunistów.

Ks. Józef Gorzelany, proboszcz i budowniczy tej świątyni, osobiście objął patronat przy organizowaniu nagrania, które następnie przesłał do Watykanu.

Muzyka SANCTUS
Muzyka AGNUS DEI